
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 3 V |
| Output Current | 13 mA |
| Output Voltage | 0.7 V to 2.6 V |
| Switching Frequency | 290 kHz |
| Max Input Voltage | 28 V |
| Number of Outputs | 1 |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$3.09466
Ext.Price$3.09466
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.09466 | $3.09466 |
| 10 | $3.01661 | $30.16610 |
| 25 | $2.99219 | $74.80475 |
| 50 | $2.96797 | $148.39850 |
| 100 | $2.94395 | $294.39500 |
